Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
06-10-2014 00:00:00

AK Parti müjde geleneğini sürdürüyor

Orman ve Su İşleri Bakan Veysel Eroğlu, dini ve milli bayramlarda gelenek haline getirdiği müjdelerine kurban bayramı da devam etti. Bakan Eroğlu, partisinin bayramlaşma töreninde 5 yeni müjde daha açıkladı. Müjdelerden bir tanesini de AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven açıkladı.

Dini ve milli bayramlarda müjde geleneği başlatarak Afyonkarahisar’a yatırım ve hizmet yağmuruna tutan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti İl Başkanlığının düzenlediği bayramlaşma töreninde yeni müjdeleri Milletvekili Halil Ürün, İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel ve Merkez ilçe Başkanı Bülent Eser ile birlikte açıkladı. Şuana kadar açıklanan 120 projenin 82’sini tamamlanarak hizmete açıldı. 38 proje ile ilgili çalışmaların sürdüğü bildirildi.

İÇME SUYU SORUNUNA KÖKTEN ÇÖZÜM

Bayramlaşma töreni öncesi 5 müjdeden ilkini açıklayan Bakan Eroğlu, “Afyonkarahisar ilçe ve beldeleri içmesuyu arsenik arıtma tesisleri 2. Kademe yapılmasını projelendirdik. Proje kapsamında Emirdağ ve Dazkırı ilçeleri ile Gazlıgöl, Akharım, Karaadilli, Büyükkalecik, Kayıhan ve Çayırbağ beldeleri ile Anıtkaya yönünün 2045 yılına kadar içme suyu temin edilecek. Proje 8 milyon TL’ye mal edilecek ve 2015 yılında tamamlanması planlanıyor” dedi.

SANDIKLI’YA TAŞKIN KORUMA TESİSİ YAPILIYOR

İkinci müjdeyi veren Milletvekili Halil Ürün, Sandıklı ilçesini rahatlatacak projeyi açıkladı. Milletvekili Ürün, müjdeyi şöyle anlattı; “Sandıklı ilçemizin merkezine 4 milyon 225 bin TL’ye mal olacak taşkın koruma tesisi inşa edilecek. Bu projenin 2015 yılında tamamlanması bekleniyor. Bu projenin Sandıklı ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

METEOROLOJİ RADARI KURULACAK

Müjdeler arasında 3. Sırada yer alan ve AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven’in açıkladığı hava tahminlerini kolaylaştıracak meteoroloji radarı kurulacağı belirtildi. İl Başkanı Yurdunuseven, müjdeyi şöyle dile getirdi; “Kumalar dağına tesis edilecek radar ile kuvvetli yağış ve fırtına gibi meteoroloji hadiseler 2 ile 4 saat arasında değişen sürelerde daha önceden tespit edilecek ve vatandaşlarımıza duyurulacak. Böyle muhtemel can ve mal kayıplarının da önüne geçilecek. 7 milyon 450 bin TL’ye mal edilecek radanı kurulum çalışmalarına başlanılmış olup, bu sene sonunda tamamlanarak hizmete açılması planlanmaktadır. Sayın Bakanımızın bu projesinin de halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

KOCATEPE’DE SICAK ASFALTTA DEVAM

Milli Değerlere sahip çıkma adına önemli adımlar atan AK Parti hükümeti iktidara geldiği ilk günden bu güne kadar bu değerlere büyük bir özen gösteriyor. Bu nedenle Bakan Eroğlu’nun müjdeleri arasında bulunan ve İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel’in açıkladığı Ataköy Mahallesi ile Kocatepe abidesi arasındaki 14,2 km uzunluğundaki yolun sıcak asfalt yapımı oldu. Sel, “Yaklaşık 4 Milyon TL’ye mal olacak Ataköy-Kocatepe abidesi yolu sıcak asfalt çalışması planlanıyor. Bu yılsonunda bitirilmesi planlanan asfalt çalışması 4 milyon TL’ye mal edilecek.”

EMİRDAĞ’A YENİ ÖĞRENCİ YURDU

Müjdeler arasında son sıraya alan ve Emirdağ ilçesini yakından ilgilendiren projeyi AK Parti Merkez ilçe Başkanı Bülent Eser açıkladı. Emirdağ ilçesinde yatırımların devam ettiğini bildiren Eser, öğrencilere yeni ve modern yurtlar kazandırılacağını söyledi. Eser, “Emirdağ ilçemize 200 öğrenciye hizmet verecek kapasiteye sahip yurt inşa edilecek. 4 milyon 500 bin TL’ye mal edilecek yurdun, ödeneğinin hazır olup, kısa zamanda ihalesi yapılarak çalışmalara başlanılacak. Ayrıca yurt inşaatının 2016 yılında tamamlanması hedefleniyor” şeklinde ifade etti. Müjdelerin açıklanmasının ardından Bakan Eroğlu, vatandaşlarla bayramlaşmasının ardından tören alanından ayrıldı.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.