Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
06-10-2014 00:00:00

AK Parti’de coşkulu bayramlaşma

AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma töreni yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Fuar alanında yapılan bayramlaşma törenine partililerin yanı sıra çok sayıda vatandaşta katılarak coşkulu bayramlaşmaya ortak oldular. Törende konuşan Yurdunuseven, “Allah izin verirse Afyonkarahisar’da 5-0 çıkarmayı hedefliyoruz. Teşkilatlarımız buna hedeflendi ve kilitlendi” dedi.

Geleneksel olarak her bayramın ikinci günü partilileri ve vatandaşlarla bayramlaşma töreni düzenleyen AK Parti İl Başkanlığı bu bayramda da fuar alanında coşkulu tören gerçekleştirdi. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu başta olmak üzere AK Parti Milletvekili Halil Ürün, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanvekili Dilek Hanım Çengel, ilçe ve belde belediye başkanları, ilçe başkanları, teşkilat mensupları, partiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BURUK BİR BAYRAM GEÇİRİYORUZ

Fuar alanında gerçekleşen bayramlaşma töreninde konuşan İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, bayramların birlik ve beraberliğin yanı sıra kardeşliği pekiştirdiğini dile getirdi. Yurdunuseven, “Bu gün bayram. Bayram kardeşlik, paylaşmak, barış ve güzellik demektir. Bayram fakirlerin neşesi zenginlerin bereketi demektir. Fakat bu gün bakıyoruz bölgemizde, çevremizde Müslüman ülkelerde kalbimiz buruk, ciğerimiz yanık. Bu gün Filistin’de, Gazze’de Mynmar’da, Suriye’de, Irak’ta ve Doğu Türkistan da maalesef Müslüman kardeşlerimiz bir ateş çemberinin içerisinde yaşıyorlar. Kurbanı kurban bilemiyorlar. Kurbanı nasıl geçirdiklerini bilemiyorlar. Bizler burada Türkiye’de barış içerisinde Kurban bayramımızı idrak ettik. Bundan dolayı Allah’a ne kadar şükür etsek azdır” dedi.

HALKA HİZMETİ GÖREV EDİNDİK

AK Parti’nin halka hizmeti görev edindiğini dile getiren İl Başkanı Yurdunuseven, hayallerin gerçeğe dönüştüğünü söyledi. Yurdunuseven, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bilindiği gibi AK Parti 2002’de iktidar olduğundan bu güne kadar geçen 12 yılda her zaman halka hizmeti hakka hizmeti görev edinmiştir. Geçmişten bu güne yapılan hizmetleri sizlere şöyle bir hatırlatmak istiyorum. Karayollarında, sağlıkta, eğitimde yaptığımız yatırımları anlatmayacağım. Ayrıca paradan attığımız 8 sıfır ile yatırım ve hizmetlerden yana olduğumuzu görebilirsiniz.”

İTİBAR GÖREN BİR ÜLKE OLDUK

Türkiye’nin artık itibar gören bir ülke olduğuna dikkat çeken Yurdunuseven, ABD Başkan Yardımcısının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan dilediği özrü hatırlattı. Yurdunuseven, “1990’larının sonları ve 2000’lerin başlarında Amerika’ya gitmiş bir Türkiye Devletinin Başbakanının karşılandığı durum ile 24 saat öncesinde Amerika Birleşik Devletleri Başkan Yardımcısına özür dileten bir Cumhuriyet haline geldik. Birleşmiş Milletlerde, bizleri muhatap bile kabul etmeyen fotoğraf çekinirken en arkalarda yer alan bir Türkiye’den bu gün buyur edilen hoş geldin denilen 4 büyük devletin arasına alınan bir ülke haline geldik. Bunlar kendiliğinden olmadı. Bir mücadelenin sonucu bu hale geldik. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile başlayan bu mücadele Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ile devam edecek. İnşallah 2023 yılı hedeflerine ulaşıncaya kadarda devam edecektir” şeklinde konuştu.

HEDEFİMİZ AFYONKARAHİSAR’DA 5-0

2015 yılı seçimlerinde hedeflerinin Afyonkarahisar’da 5-0 olduğunu söyleyen Yurdunuseven, açıklamasını şu sözlerle devam etti; “Önümüzde 2015 seçimleri var. Bu seçimler bizler için çok önemli. Fakat önümüzde bir kongre süreci var. Hedefimiz ve idealimiz bu kongrelerden tek güçlü ve güzel bir kadro ile çıkıp, 2015 seçimlerini güçlü bir kadro ile kazanmaktır. Allah izin verirse Afyonkarahisar’da 5-0 çıkarmayı hedefliyoruz. Teşkilatlarımız buna hedeflendi ve kilitlendi. İnşallah Allah’ın izni ile bunları da gerçekleştireceğiz. Bu vesile ile Kurban bayramının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

YETERKİ BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE OLALIM

Bayramlaşma töreninde konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye’nin su coğrafyada ayakta kalması için güçlü olması gerektiğini belirtti. Eroğlu, “Asırlar boyunca burası geçiş noktası olmuş. Dolayısıyla ne zaman güçlü olmuşsak, ayakta kalmışsak bu coğrafyada destanlar yazmışız. Geçmişte, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) cephanelik ihtiyaçları dışarıdan karşılanıyordu. Hatta zamanında ‘Ne gerek var fabrikaya’ diye uçak fabrikasını, fabrikaları kapatmışlar. Allah’a şükür, o dönemler geride kaldı. Şu anda TSK’nın ihtiyaçlarının yüzde 60-70’i yerli kaynaklarla karşılanıyor. Altay tankları, Atak helikopterleri, harp gemilerimiz, denizaltılarımız, piyade silahımız da artık bizim malımız, insansız hava araçları yapılabiliyor. Bunlar yeterli değil, daha da gelişeceğiz. Yeter ki birlik beraberlik ve kardeşliğimizi muhafaza edelim”

NÜFUSUMUZUN ARTMASI GEREKİYOR

Nüfusun her geçen gün git gide azaldığına dikkat çeken Bakan Veysel Eroğlu, bununla ilgili şu sözleri dile getirdi; “Nüfusumuz gitgide azalıyor. Ben aşağı yukarı 40 yıldır proje yapıyorum, bütün projelere baktığınız zaman geçmişte Türkiye’nin nüfus artışı yüzde 2,5 hatta 3 civarındaydı. Ama azala azala nüfus artışı yüzde 1,5’e hatta bir onda ikiye düşmeye başladı. Bu Türkiye’nin geleceği açısından son derece tehlikeli. O bakımdan nüfusumuzu bilhassa Afyonkarahisar’da yükseltmek durumundayız. Yani sağlıklı aile, nüfus artışı sağlayacak projeler ihtiyacımız var. Yani bunu tenkit eden olabilir, ama hep birlikte buyurun bunu münakaşa edebiliriz, 1 çocuk isteyen, 2-3 ya da 4 çocuk isteyen olabilir buyurun bunu münakaşa edelim, yani nüfusun artması şart. Bilhassa bu bölgede Afyonkarahisar’da nüfusumuzu arttırmamız şart, eğer arttıramazsak gelecekte çok büyük sıkıntılar ile karşılarız. Projeler hazırlanırken nüfusa göre proje hazırlıyoruz, çünkü artık günü birlik projelerin devri kapanmıştır.”

TEK AMACIMIZ HİZMET ÜRETMEK

AK Partinin iktidara gelmesiyle birlikte birçok icraatın gerçekleştiğini dile getire AK Parti Milletvekili Halil Ürün, yapılan hizmetlerin kitap haline getirildiğini söyledi. Milletvekili Ürün, “Bu yapılan hizmetlere Afyonkarahisar’lılar olarak bizlerde katkı da bulunuyoruz. Nasıl mı? Her vesile ile bir araya geliyoruz. Bir birimize karşı muhabbetimizi yeniliyoruz. Geçmişe dahil hatalarımız ve kusurlarımızdan dolayı helalleşiyoruz. Küskünlükleri ve dargınlıkları bitiriyoruz. Barışın olduğu yerde bereket oluyor. Eğer bizler bir birimizle helalleşerek yeniden çalışmaya başlarsak Allah birimize bin veriyor. Bu kadar bereketlendiriyor ve biz buna bereket diyoruz. Bunların ardından hizmetlerimiz tıkır tıkır devam ediyor. Biz bir siyasi partiye gönül verdik. Tek amacımız var maddi ve manevi hizmet üretmek. Maddi hizmetlerde belli bir noktaya geldik. İnşallah bunu yeni dönemde ciddi adımlar atmak durumundayız. Siz istediğiniz kadar hizmet yapın, insanların gönüllerini ve kalplerini memnun edemiyorsanız, beyinlerinde oluşan sorulara cevap veremiyorsanız o insanı mutlu kılamazsınız” dedi. Yapılan konuşmaların ardından Bakan Eroğlu, Milletvekili Ürün, Belediye Başkanı Çoban, İl Başkanı Yurdunuseven, Merkez ilçe Başkanı Eser ve İl Genel Meclis başkanı Sel, bayramlaşma törenine katılanlarla teker teker tokalaşarak bayramlarını kutladılar.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.